FTP jako dysk lokalny

Czy istnieje możliwość zmapowania konta FTP jako dysk lokalny na naszym komputerze? Oczywiście, że tak!

Służy do tego narzędzie NetDrive. Początkowo program tworzył Novell, teraz rozwiany jest przez firmę Solution Box. Za pomocą tej aplikacji możemy zmapować dowolne konto FTP jako nasz dysk lokalny. NetDrive integruje się z explorerem dzięki czemu zmapowane dyski widoczne są w “Moim komputerze”.

Z wersji novellowej korzystam od paru miesięcy. Na swoim FTP trzymam repozytorium SVN. Dzięki cachowaniu zawartości konta FTP aplikacja działa naprawdę szybko. Jest to godne polecenia rozwiązanie jeżeli mamy konto FTP, z którego często korzystamy.

Wersja stworzona przez Novella jest darmowa. Wersja rozwiajana przez Solution Box jest darmowa jedynie do celów domowych.

Wersję Novella możemy pobrać ze strony http://www.acs.uwosh.edu/novell/netdrive.htm
Strona produktu firmy Solution Box dostępne jest na stronie http://www.netdrive.net

5 Responses

 1. Piotr Owsiak 13 lipca 2008 / 18:08

  Niestety wersji Novell’a nie można już ściągnąć. Trzeba troszkę pogooglować aczkolwiek w sieci jest sporo komentarzy odnośnie starej wersji i tego, iż używać jej wolno tylko w połączeniu z NetWare’em.

 2. Łukasz Gąsior 13 lipca 2008 / 18:29

  Faktycznie, z podanej strony nie można już pobrać wersji Novellowej. Dlatego zachęcam do korzystania z wersji firmy Solution Box. Sam się wczoraj na nią przesiadłem.

 3. Tomasz Tarczyński 15 lipca 2008 / 12:14

  Jest może jakiś podobny program tyle, że do SCP?

 4. GrZeCh 24 lipca 2008 / 14:17

  a wspiera SFTP?

Comments are closed.