"Naszkicuj" interfejs – Balsamiq Mockups

Dzisiaj chciałbym przedstawić aplikację, która ostatnio podbiła moje serce – Balsamiq Mockups.

Balsamiq Mockups jest aplikacją, która umożliwia prototypownie interfejsu użytkownika – zarówno aplikacji webowych, desktopowych, jak i iPhone. Aplikacja zawiera bogatą listę kontrolek, z których możemy utworzyć  prototyp – to tak jakbyśmy ołówkiem szkicowali interfejs.

Aplikacja jest bardzo wygodna w użyciu. Świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy chcemy z klientem (lub teamem) ustalić zarys aplikacji – tutaj damy menu, tutaj jakiś panel/gird. Szybko uzyskujemy wstępny obraz naszego projektu, co bardzo ułatwia pracę nad nim.

A oto przykładowe prototypy wykonane za pomocą tej aplikacji:

wiki

mytube

bahoomaps

1 licencja kosztuje 79$. Przy zakupie min. 5 licencji uzyskujemy rabat zależny od ilości zakupionych licencji. Istnieje też możliwość uzyskania darmowej licencji – więcej tutaj: http://www.balsamiq.com/products/mockups/desktop.

Dodatkowo możemy korzystać z edytora online – takiej wersji demo. Wersja ta umożliwia eksport/import stworzonych mockupów do xml’a, dzięki czemu możemy pracować nad kilkoma projektami i później wprowadzać w nich poprawki. Na koniec prototyp możemy wyeksportować do pliku png lub pdf. Oczywiście wersja desktop jest wygodniejsza w użyciu i posiada trochę więcej opcji.

Na koniec zachęcam do obejrzenia filmiku pokazującego możliwości Balsamiq Mockups:

Mi się bardzo podoba – a Wy o co o tym sądzicie?

1 Response

  1. bartek 15 grudnia 2009 / 09:17

    Dzięki za pomoc , przydało się .

Comments are closed.