Paint.NET i pliki PSD

Paint.NET jest aplikacją, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Sam również bardzo często korzystam z tego programu. Brakowało mi w nim jednak wsparcia dla plików Photoshopa (psd). Czasami potrzebuję “wyłączyć” jakąś warstwę i zapisać fragment pliku jako nowy plik png, i to niekoniecznie potrzebuję do tego Photoshopa.

Niedawno znalazłem plugin, który rozszerza Paint.NETa o obsługę plików Photoshopa :) Wtyczkę “Paint.NET PSD Plugin” możemy pobrać ze strony: http://psdplugin.codeplex.com Instalacja pluginu polega na wgraniu pobranego pliku dll do katalogu C:Program FilesPaint.NETFileTypes.

Paint.NET PSD Plugin oczywiście nie zastąpi funkcjonalności Photoshopa, ale umożliwia nam otwarcie pliku (jego podgląd) oraz wyświetlenie listy dostępnych warstw (jednak bez możliwości ich edycji). Warstwy zawierające funkcjonalności nie wspierane przez Paint.NETa nie zostaną wyświetlone – testowałem jednak ten plugin na kilkunastu szablonach stron www i nie zauważyłem żadnych braków.

Plugin oferuje wszystko czego mi do tej pory brakowało w Paint.NETcie. Mam nadzieję, ze Wam też się przyda :)

Promuj

2 Responses

  1. Pingback: dotnetomaniak.pl
  2. Amandi 27 stycznia 2011 / 23:55

    I jeśli do tego dodamy PSFilterPdn, to będziemy mieli już prawie wszystko. A owy plugin umożliwia obslugę photoshopowych filtrów. Oczywiście nie wszystkich, ale zawsze coś.

Comments are closed.