ReSharper 4.5 Beta

Oj dzieje się, dzieje :)

Od wczoraj jest dostępne ASP.NET MVC w wersji RTM, dodatkowo został udostępniony ASP.NET AJAX 4.0 w wersji Preview 4 (o tym wkrótce); a do tego JetBrains dołożył betę ReShapera 4.5 :) Nic tylko brać tydzień urlopu i testować :)

Niedawno opisywałem swoje doświadczenia z ReSharperem 4.5 w wersji Nightly Build.  Oprócz zmian, które zauważyłem w testowanej wcześniej wersji, w becie dodatkowo mamy analizę niewykorzystanych zmiennych w kodzie. Funkcjonalność ta była już dostępna w poprzednich wersjach ReSharpera, ale w wersji 4.5 funkcję rozszerzono m.in. o analizę pól/metod nieprywatnych.

ReSharper 4.5

Do ciekawych nowości zaliczyć też można funkcję “podpowiadania”, które zmienne mogą być oznaczone jako internal zamiast public (do tej pory ReSharper podpowiadał tylko możliwość zmiany na private) – niestety tego elementu nie zauważyłem podczas pierwszych testów.

Oba elementy wymagają włączenia analiz w całej solucji. U mnie wiązało się to ze zwiększeniem pamięci ReSharper o ok. 10/15%, da się więc z tym żyć – ReSharper 4.5 zużywa zdecydowanie mniej pamięci niż wersja 4.1.

Jednak najbardziej podobają mi się sugestie nazw zmiennych, zarówno podczas tworzenia nowych, jak i refactoringu istniejących. Trudno to opisać, ale zachęcam do przetestowania – naprawdę fajna rzecz :)

Wersję beta ReSharpera można pobrać ze strony http://www.jetbrains.com/resharper/beta.html. Tam również znajduje się bardziej dokładny opis nowości w wersji 4.5.

1 Response

  1. p 25 marca 2009 / 19:32

    Jakieś problemy ze stabilnością, przeciwwskazania, etc.?
    Kiedyś R# beta miał spore problemy i jakoś mam opory przed early-adopting’iem

Comments are closed.