Turbo-Mode Developera

Praca programisty jest (zwykle) wyjątkowo wciągająca. Możliwość rozwiązywania ciągle to nowych problemów, wynajdowanie nowych rozwiązań, poznawanie nowych frameworków, skrótów, narzędzi, unit testy, JavaScript, itp, itd. Jest awesome!

Jednak czasami mocy brakuje, światła przygasają i przydaje się doładowanie baterii. Lub po prostu chcielibyśmy zobaczyć jak „to” robią inni, poznać ludzi, których znamy tylko z blogów/tweetera/facebooka, zobaczyć, co inni myślą o tematach nas interesujących. Albo sami chcielibyśmy o czymś komuś poopowiadać.

Świetnym sposobem na realizację tych celów są spotkania grup pasjonatów i do udziału w nich chciałbym Was zachęcić! Wczoraj właśnie byłem na takim spotkaniu (po długiej, niestety, przerwie – shame on me! wiem :( )

Piszę tutaj o ostatnim spotkaniu Wrocławskiej Grupy .NET.

wrocnet

Grupa organizuje dwa spotkania w miesiącu. Jedno to „klasyczne” spotkanie, na którym są prowadzone prezentacje (jedna lub dwie), drugie to Geek Dinner – luźne spotkania przy piwie, na których można porobić code kata, praktycznie poznać nowe biblioteki lub pobawić się w walki robotów :) .

Wczoraj, na spotkaniu „klasycznym”, mieliśmy gości :) . Maciek Aniserowicz opowiadał o Nancy, a Jakub Gutkowski odkrył przed nami wnętrzności JavaScript (przy okazji – Panowie jeszcze raz dzięki, że do nas zawitaliście). Dwie mega fajne pigułki z wiedzą! A po tym jak zwykle after party, na którym z każdym można porozmawiać o wszystkim.

Nie na każdym spotkaniu prezentacje prowadzą osoby przyjezdne, ale na pewno zawsze jest ciekawie.

Spotkania takie przypominają, jak bardzo fajne jest programowanie, a udział w życiu społeczności zgromadzonej wokół dodaje mocy i włącza TurboMode!

Naprawdę – „idźcie tą drogą”! Warto zainwestować swój czas w takie spotkania.

Informacje o wszystkich spotkaniach Wrocławskiej Grupy .NET znajdziecie na stronie http://wrocnet.org. Spotkania są oczywiście bezpłatne. A od czasu do czasu można też coś wygrać – np. ReSharpera.

Oczywiście wroc.net nie jest jedyną taką grupą w Polsce. Listę (chyba) wszystkich znajdziecie tutaj – http://codeguru.geekclub.pl/grupy/lista-grup/zawodowe.

Znajdźcie grupę, która organizuje spotkania w Waszej okolicy i korzystajcie! Naprawdę warto!

Do zobaczenia gdzieś, kiedyś na spotkaniu jakiejś grupy!

3 Responses

  1. Pingback: dotnetomaniak.pl
  2. Burczu 19 lutego 2014 / 14:24

    Bardzo mnie cieszy, że po ponad roku przerwy blog ów, budzi się ponownie do życia ;) Mam nadzieję, że nie jest to tylko chwilowy zryw :D

    • Łukasz Gąsior 19 lutego 2014 / 14:32

      życie nadzieję Twą zweryfikuje :)

Comments are closed.