Windows 8 – kilka screenów

Dzisiaj została udostępniona wersja testowa nowego Windowsa 8! i oczywiście nie mogłem nie sprawdzić, jak on wygląda. Tym bardziej, że znajduje się tam nowe Visual Studio 2011 (w wersji Express).

Nowy system zainstalowałem na maszynie wirtualnej VirtualBox – na VMWare niestety się nie udało. Instalacja niby startowała, ale szybko sypało błędami. VPC nie testowałem, ponieważ pobrałem wersję 64-bit (jedynie ta wersja ma w sobie VS 2011).

Instalacja przebiegła dość szybko – początkowo wyglądała identycznie jak Windows 7 – nowe ekrany pojawiły od momentu akceptacji licencji.

Po zakończonej instalacji ukazuje się nam nowy widok – Metro. Wygląda ciekawie, ale wymaga przyzwyczajenia się do niego. I button Start wygląda jakoś ubogo, ale może da się to gdzieś skonfigurować. Sam system działa płynnie – mimo, że jest uruchomiony na maszynie wirtualnej. Nie udało mi się jeszcze uruchomić karty sieciowej, przez co nie mogę aktywować systemu, a bez aktywacji nie ma dostępu do niektórych ustawień.

Visual Studio zamieszczone w nowym Windows aktualnie umożliwia tworzenie jedynie rozszerzeń do widoku Metro.

Obraz płyty ISO można pobrać z tej strony http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/apps/br229516.

Dzisiaj udostępniam jedynie screeny z mojego pierwszego uruchomienia – do zobaczenia tutaj:

[iframe:title =”Preview” scrolling=”no” marginheight=”0″ marginwidth=”0″ frameborder=”0″ style=”width:320px;height:267px;padding:0;background-color:#fcfcfc;” src=”https://skydrive.live.com/embedphoto.aspx/Public/Windows%208%20-%20first%20launch/10.png?cid=938428b91d7477ce&sc=documents” ]

Coś więcej napiszę po dłuższej zabawie :)

1 Response

  1. Pingback: dotnetomaniak.pl

Comments are closed.